top of page
Kıyı_Liman.jpg

KIYI YAPILARI  & MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Firmamız; Kıyı liman, Köprüler, hidrolik yapılar, ticari ve turistik limanlar, LNG-LPG terminalleri, konteyner terminalleri, yat limanları, proje yönetimi ve danışmanlık gibi alanlarda birçok proje gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirilen projeler ve danışmanlık hizmetlerimiz ile sektöre değer katmaya devam ederken, mühendislik etiğinin gerektirdiği mesleki hassasiyetleri göz önünde bulundurmaya devam ediyoruz. Tamamladığımız işlerle elde ettiğimiz tecrübe ve bilgi birikimi, alanında yetenekli ve araştırmacı personelimizle müşterilerimize kaliteli projeler sunmak temel prensibimiz ve öncelikli hedefimiz olmuştur. Kurduğumuz güven ilişkimiz ışığında hızla büyüyen ve gelişen firmamız, sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

işletme izni haritacılık hizmetleri
deniz tarama projeleri
image_edited.jpg
tersane proje tahkil işletme izni

PROJE HİZMETLERİMİZ

 • Kıyı ve Deniz Yapı Projeleri: Firmamız "Kıyı Yapıları Planlama ve Tasarım Teknik Esasları" standartlarında Kıyı ve Deniz yapıları güçlendirme projeleri, Kapasite artışı projeleri, Geoteknik, İksa projeleri, Avan ve Uygulama projeleri üretmektedir. Projelerimiz ile ilgili pek çok firmaya da Mühendislik / Müşavirlik hizmeti vermekteyiz.

 • Tersane organizasyon yerleşim planı, Mevcut tersanelerimizin tüm tesislerini ve ekipmanlarını gösteren bir diyagramdır. Tersane, Tekne İmal ve Çekek yeri hakkında yönetmelik"  te belirtilen standart ve şartlarda Saha çalışmalarından elde ettiğimiz veriler ile "Tersane Organizasyon yerleşim planı" nı üretiyor bir plan olmakla beraber ilgili kurumlardan da onayı alınmaktadır.

 • Deniz Tarama ve Dolgu Projeleri; Tersane, Liman ve rıhtım inşaatları ve ya kapasite artışı projelerde mevcut deniz tabanını derinleştirme ve ya tahkimat / Dolgu çalışmalarda Deniz dibi boru hatları, enerji hatları ve de Çevresel araştırmalar da  Deniz ve İçsular Tarama Yönetmeliği"  standartlarında "Deniz Tarama projeleri" hazırlıyoruz. 

 • Ölçme Mühendisliği-Haritacılık Hizmetleri; Kıyı ve Deniz yapılarının, Rolöve, Lazer tarama, Deformasyon ve Sayısal Halihazır çalışmalarımızı “Büyük Ölçekli Harita ve Harita Bilgileri Üretim Yönetmeliği” standartlarında kamu da ve de de özel sektörde geniş bir yelpazede haritacılık hizmeti de vermektedir. 

KIYI ve DENİZ YAPILARI - SAHA TAHKİKLERİMİZ

 • PIT Kazık süreklilik testleri, İskele Rıhtım Kazıkları fore kazıklar, mini kazıklar ve jet grout kolonları gibi yeraltında imal edilmiş kazık türlerinin boylarını ve süreklilik durumlarını tahribatsız tespit ediyoruz. Geleneksel yöntemlere kıyasla daha hızlı ve daha az maliyetlidir. Kazıktaki çatlaklar, daralmalar, kazık boyları- sürekliliği, kusurları tespit ediyoruz.

 • Sualtı Tahribatsız Muayene (NDT);  Deniz yapıları, boru hatları, gemi gövdeleri ve diğer yapılar gibi kritik altyapıların durumunu değerlendirmek için kullanılan bir dizi tahribatsız test yöntemleri sunuyoruz. ​Petrol ve gaz platformları, boru hatlarının, Yüzer vasıtalariskele  çelik kazıklarının muayenesi ile zaman ile korozyon sonucu et kalınlıklarını tespit ediyoruz.

 • Ferro Scan Röntgen; İskele Rıhtım betonarme yapılarda demir donatının konumunu ve boyutunu tahribatsız bir şekilde tespit ediyoruz. Kıyı tesislerinde, binalarda, köprülerde, tünellerde ve diğer betonarme yapılarda kullanılan demir donatının dağılımını, çapını ve derinliğini belirleyerek raporluyoruz.

 • Donatı Çekme Testi;  Mevcut kıyı deniz yapılarının donatı durumlarının tespit etmek, sahadan aldığımız beton içi donatıların, gerilme dayanımı, akma dayanımı, uzaması ve kopma gibi mekanik özelliklerini tespit ediyor ve raporluyoruz.

 • Sac Plaka Çekme Testi, Çelik iskele kazıklarından numune alıyoruz. Mekanik özelliklerini değerlendirmek için yaptığımız bir laboratuvar testidir. Bu test, malzemenin çekme mukavemeti, akma dayanımı, uzaması ve esnekliği gibi önemli bilgilere ulaşılmaktadır. 

 • Karot Testi; Mevcut üst yapıların B/A özelliklerini belirleyebilmek için İskele, Rıhtım üst yapılardan karot numunesi alıyoruz. Numune ile basınç dayanımı, yoğunluğu, hava içeriği ve donma-çözülme dayanımı gibi özelliklerinin belirliyor ve raporluyoruz.

 • Baba Çeki Testleri, Liman, rıhtım, Şamandıra gibi bağlama sistemlerinin taşıma kapasiteleri, mevcut durumları, yüklere karşı dayanıklığının belirlenmesi amaçlı Loyd gözetiminde 150 tona kadar baba çeki testleri yapıyoruz. Baba ankrajları ise UT yöntemi ile tahribatsız durumlarını belirliyoruz.

 • Yapı Radarı, Tahribatsız Jeofizik ekipmanımız ile Betonarme içindeki donatıların konumunu, boyutu, yönü, kirişlerde ve döşemelerde boşluk ve kılcal çatlaklar, nem, gömülü boruları ve kabloları tespit ediyoruz

Ferro scan donatı
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
NDT Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Kıyı yapı tahkikleri
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Kıyı yapı tahkikleri
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Kıyı yapı tahkikleri
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Marinmet proje Kıyı yapı tahkikleri
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Kıyı yapı tahkikleri
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Saç kalınlık ölçümü sualti Kıyı yapı tahkikleri
Kıyı yapı tahkikleri
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
Tahkik jeofizik ndt pit çeki testi
PIT_TEST_edited_edited.jpg

Adres: İstasyon Mah. Vatan Cad. Ceyhun Sok. Ahmet Algan Apt. No: 10/2 34940  Tuzla, İSTANBUL - TÜRKİYE

 • Instagram
 • Facebook
 • Youtube
 • X
 • LinkedIn

Tel: +90 216 447 38 65

Tel: +90 532 525 87 53

Tel: +90 532 305 11 13

bottom of page